Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

Wysoka fala czyli GrubSon - O.R.S.

„Nie każdy to spotyka, nie każdego to dotyka, czy tych zdrowych jak ryba, czy tych na antybiotykach (...)” - przytoczony początek utworu otwierającego ostatnią produkcję Grubsona powinien mówić sam za siebie.  Chłopakowi dane było złapać wysoką falę!!!
 
Album zatytułowany „O.R.S.” - tutaj właśnie o ni mowa będzie - wydany został przez MaxFloRec, światło dzienne ujrzał 19 sierpnia 2009 roku. Trochę czasu zeszło od tego czasu, ale nie mam  najmniejszych wątpliwości, jest to kawał dobrego materiału. Nie oszczędzę mu zatem kilku pochwalnych słów. Produkcja rodem z Górnego Śląska, który nie od dziś nie jest tylko zagłębiem węgla, charakteryzuje się większą kalorycznością od koksu. Energia wydobywana z serca w tak zwanym w stylu ruffneck, wejdzie każdemu w krew!

    Tomasz "GrubSon" Iwanca, jak donosi chociażby wszechwiedząca ency-klika wikipedia, to polski artysta hip-hopowy i dancehallowy z Rybnika, odznaczający się specyficznym chropowatym głosem. Ale czy to jest to, co wszystkich na kolana powala? Raczej tak... Płyta Grubsona jest tego niezbitym dowodem, że szeroko rozumiany hip-hop w Polsce przechodzi  renesans. Zaangażowanie, szczególne poświęcenie – słychać to cały czas - stały się wypadkową do powstania niezwykle emocjonalnego dzieła. Na tak są wszyscy, kłótni tu brak. A jak? Zaproszeni na płytę goście, min. DonGuralesko, MadMajk, Junior Stress, DJ Feel-X, Metrowy przyczynili się do wzbogacenia kaloryczności tego materiału. Osobiście w powietrze wysadzają mnie takie utwory jak „Nie-ma-nic” czy „Na szczycie”. GrubSon przemycił nie tylko surowe bity z nieprzyciętym z metra tekstem, ale przede wszystkim melodyjną porcję muzy dla każdego miłośnika nie tylko jamajskich brzmień.

Gościu ma łeb do muzyki i jestem przekonany, że jeszcze nie raz zadziwi nasze rozpierdolone podwórko muzyczne. Warto polecić ten krążek. Jedyna jego wada, że jest trochę za długi... Wsio!

GrubSon – O.R.S. / MaxFloRec [2009]

Track lista: 01.O.R.S. – Początek 02.Nowa Fala 03.Śpiesz Się Powoli 04.Nie-Ma-Nic 05.Na Szczycie 06.One / feat. Emilia 07.NieNieNie 08.Moc / feat. donGURALesko 09.Siebie Mi Daj 10.Ruffneck 11.Kiedy Byłem Skit 12.Biba 13.Przestań Się Bać 14.Bo To Polska / feat. Metrowy 15.NieMaToJak 16.Jak Wczoraj 17.Koniec 18.Nowa Fala Remix / feat. BU, Metrowy, Majkel, Skorup, Wini, MadMajk, Junior Stress, Mass Cypher, DJ FEEL-X, Cheeba, Grizzlee, Jahdeck
 

 GrubSon – O.R.S. / MaxFloRec [2009]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version