Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

Wild Dagga - uprawa

Możliwość uprawy Dzikiej Daggi w naszym klimacie jest chyba jej największą zaletą. Co prawda moc takiej własnej roślinki będzie nieco mniejsza od tych importowanych z RPA, ale idealnie nadaje się do tworzenia ekstraktów.

Sadzonka czy nasionka?

Co prawda Wild Dagga może się rozmnażać poprzez sadzonkowanie, ale jest to roślina jednoroczna, więc łatwiej skorzystać po prostu z nasionek. Są one dostępne na aukcjach i w sklepach internetowych. Przeważnie 90% świeżych nasionek kiełkuje, jeżeli mają do tego odpowiednie warunki.

Kiełkowanie nasionek
(kwiecień-maj)
Do kiełkowania nasionka potrzebują różnicy temperatur pomiędzy dniem a nocą, dużej wilgotności powietrza oraz dostępu do tlenu. Jeżeli zapewnimy im to wszystko, to powinny się ukazać po około tygodniu-dwóch. Roślinki potrzebują około 30 cm odstępu między sobą, ale i tak późną wiosną należy przesadzić je do ogródka w nasłonecznione miejsce.

Dalszy rozwój roślinek
(czerwiec-sierpień)
Gdy zacznie się ich szybki wzrost, wypadałoby przesadzić je do ogródka lub chociażby wystawić na balkon w dużych doniczkach. Nie potrzebują zbyt wiele podlewania, dobrze znoszą upały i susze. Można pokusić się o ich nawożenie, ale to niekonieczne.

Kwitnienie i zbiory (sierpień-październik)
Ogólna zasada jest taka, że gdy zmniejsza się długość dnia, to roślinka przestaje rosnąć, a zaczyna kwitnąć. Kwiaty są podłużne i tworzą okręgi na około łodygi. Z jednej średniej wielkości roślinki można zebrać około 20-30 g.

UWAGA:

W cieniu roślinka nie zakwitnie! Musi mieć dostęp do promieni słonecznych, aby wydać kwiaty.

A po co to wszystko?

Wild Dagga idealnie nadaje się jako wypełniacz do jointów [mieszanka bardzo ładnie wygląda, można zrobić dekoracyjne skręty z przezroczystych bletek – przyp.red.]. Poza tym wzmacnia działanie tej prawdziwej „Daggi”. Samodzielnie działa subtelnie (na granicy placebo). Oto, co możemy poczuć:
• poczucie lekkości ciała,
• uczucie relaksacji, ale również dodatkowej energii jednocześnie,
• redukcja stresu,
• zwiększona intensywność odbierania barw i kolorów,
• lekka euforia,
• muzyka brzmi świetnie.                                                     
 
                    Wild Dagga                         
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version