Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

krokoDILL

Szacuje się, że w szczękach krokodyla nilowego ginie nawet 200 osób rocznie. Rosyjska odmiana w tym samym czasie zabija ponad 30 000 ludzi. Czym jest więc groźny krokodyl i dlaczego tak bardzo powinniśmy się go obawiać? Odpowiedź jest niezwykle prosta – mamy do czynienia z najniebezpieczniejszym narkotykiem świata.
Czytaj dalej...

Roślina wyklęta - 100 lat kłamstw na temat konopi

Gdy siadam do pisania tego tekstu, w TV leci transmisja z poznańskiego Marszu Równości, a kilka dni temu stacje telewizyjne przedstawiały protest ok 100 osób krzyczących coś pod szyldem KOD. Faktem jest, że media opisują niemal każdą opozycyjną pikietę – każdy okrzyk i pierdnięcie pod Sejmem. No chyba, że przez…
Czytaj dalej...

Amsterdam w środku Warszawy

Warszawski Amsterdam ma wiele obliczy, a jego właściciel Marcin  ma ogromną determinację aby mógł w Polsce funkcjonować normalny, kanabisowy biznes. W Amsterdamie znajdziecie chyba największy wybór bibułek w stolicy, a  może nawet  w Polsce. Amsterdam to nie tylko headshop ale także pierwszy „coffeshop”, który sprzedaje legalny w naszym kraju susz…
Czytaj dalej...

Karczochy, CIA i LSD – czyli o co chodzi z tym MK ULTRA?

od jakiegoś czasu trwa nieprzerwany internetowy hajp na Stranger Things. Czerpiąca pełnymi garściami z popkultury lat osiemdziesiątych przebojowa produkcja Netflixa pozwala sobie także na zapożyczenia nieco głębsze. 
Czytaj dalej...

Terapeuta na kozetce - „Oswoić narkomana” Robert Rutkowski w rozmowie z Ireną Stanisławską

Postać Roberta Rutkowskiego, warszawskiego terapeuty uzależnień może być naszym czytelnikom znana chociażby z mocnego wywiadu „Palić trzeba umieć”,
Czytaj dalej...

Nieposłuszny Obywatel - Wywiad z „Przemysławem Zawadzkim”

SPLIFF: Dotychczas nie było głośno o Tobie w środowisku konopny, jeżeli możesz powiedz kilka słów o sobie naszym czytelnikom, co skłoniło Ciebie do tak odważnego Coming Out-u?
Czytaj dalej...

PACO – kokainowy śmieć

Na światowym rynku kokainowym liczą się trzej czołowi producenci. Do ich grona zalicza się Kolumbia, Boliwia i Peru. Fakt ten nie powinien dziwić, ponieważ krasnodrzew, z liści którego wytwarza się narkotyk, pierwotnie porastał stoki Andów.
Czytaj dalej...

Matki na rzecz marihuany

Częstym (pseudo) argumentem przeciwników liberalizacji prawa jest ryzyko, na jakie legalizacja wystawiłaby dzieci. „Czy dalibyście to swojemu dziecku?” - TAK, odpowiadają głośno aktywistki zrzeszone w ramach Moms for Marijuana.
Czytaj dalej...

Zanim wyjedziesz na wakacje - przeczytaj

Mimo, że światowe media, wspierane przez celebrytów, a także niekiedy polityków (jak np. były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski) od co najmniej kilku miesięcy głoszą śmierć dotychczasowej polityki antynarkotykowej, która okazała się wyjątkowo nieskuteczna i mało efektywna, to jednak do patrzenia – niezależnie od szerokości geograficznej – na marihuanę po prostu…
Czytaj dalej...

Diler częstuje (p)osłów !?

Jest maj 2013, posłowie dostają listy z marihuaną. Wybucha skandal, w sejmie konsternacja, a nadawca przesyłek staje się najbardziej poszukiwanym pisarzem listów w Polsce. Zapraszamy do przeczytania eksluzywnego i jedynego wywiadu, którego udzielił gazecie konopnej Spliff autor listów.
Czytaj dalej...

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version