Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

Oświetlenie pod lupą

Wydanie specjalne - Czym jest światło?
Przedstawiamy pierwsze kompleksowe opracowanie, dotyczące dostępnych akcesoriów oświetleniowych dla miłośników upraw pod sztucznym słońcem.

Testy sprzętu są standardem wielu branż - przed zakupem nowej lodówki czy drukarki, bez  problemu znajdziemy odpowiednie zestawienie, przedstawiające wady i zaledy poszczególnych  modeli. Tego komfortu nie mieli do tej pory growerzy, którzy musieli zdawać się na relacje znajomych, opinie sprzedawców bądź ślepy traf.

Decyzja, jaki sprzęt wybrać, zależy od wielu czynników. Wybór, jaki mają dziś growerzy,  jest tak duży, że znaleźć można akcesoria dedykowane zarówno początkującym ogrodnikom z  ograniczoną przestrzenią, jak i osobom uprawiającym na większą skalę (np. na potrzeby konopnych klubów społecznych). Czasy, kiedy jedynym nadającym się do indoor źródłem światła była wypożyczona na wieczne nieoddanie żarówka z latarni ulicznej to na szczęście  zamierzchła przeszłość.

WSZYSTKO O OŚWIETLENIU

Czym jest światło?

Oświetlenie pod lupą

Ile FAR W/m2 potrzebują rośliny

Jak uzyskać maksymalną ilość odpowiedniego światła?

Cała prawda o boxach uprawowych

Test odbłyśników Mr Jose cz.1

Test odbłyśników Mr Jose cz.2

Lampy MH / HPS

Autor wydanej niedawno na polskim rynku książki „Jak uprawiać indoor” podszedł do sprawy naukowo - zamiast własnego zdania czy widzimisię, pokusił się o przedstawienie wyników sprzętu zbadanych w specjalistycznym laboratorium.

Wyniki nie zawsze muszą byc idealne - publikacja ta jest pierwszą tego typu i siłą rzeczy może zawierać pewne braki. Z całych sił należy jednak przyklasnąć tej inicjatywie i czekać  na kolejne.
Jednocześnie przypominamy (do znudzenia), że prezentowane przez nas treści mogą być wykorzystywane w praktyce tylko w dwóch przypadkach:  

- uprawy cannabis w krajach, których przepisy na to zezwalają,
- uprawy na terytorium RP dorodnych pomidorów, truskawek, bazylii...

 

Artykuł z 42 numeru Gazety Konopnej SPLIFF. Wydanie specjalne poświęcone oświetleniu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version