Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

Wysoka wydajność na wyciągnięcie ręki

Aeroponik Systems postawiła sobie za cel produkcję instalacji do uprawy aeroponicznej, cechujące się wysoką wydajnością i bardzo intuicyjną eksploatacją.

Oczywiście nie w dowolnej formie, lecz w formie dobrze przemyślanej doniczki, aby sprostać wymaganiom najbardziej wybrednych mieszkańców. Uprawa aeroponiczna wymaga pewnej wprawy, doświadczenia, a przede wszystkim poświęcenia. Ponieważ rośliny pozbawione medium muszą zapuścić korzenie w powietrzu, ważne jest, by dostarczyć ku temu optymalne warunki. Jedynie konsekwentne smarowanie roztworem substancji odżywczych odświeża i odżywia wygłodniałe części rośliny, które bez żadnej ochrony zwisają w dół, nie mają żadnego wsparcia, a mimo to w najlepszym wypadku mogą się rozrosnąć jak w żadnym innym medium. Dlatego zarówno eksperci jak i profesjonalni hodowcy od lat są fanami tej nowoczesnej metody.

Za pomocą sterowanego w czasie systemu pomp znajdującego się w zbiornikach z substancją odżywczą nawadnianie korzeni odbywa się w przypadku uprawy aeroponicznej z reguły w cyrkulacyjnych fazach. Rurki transportują substancje odżywcze o ściśle ustalonej porze do doniczek / koszyczków i przy tym maksymalnie nawilżają korzenie. W optymalnych warunkach korzenie rośliny zostają całkowicie pokryte substancjami odżywczymi i bez przerw mają idealne środowisko do wzrostu, a tym samym do zaopatrywania „naziemnej” części rośliny.Aeroponik Systems

Aeroponik Systems wyróżniają dwie innowacje. Po pierwsze w doniczce został umieszczony  system, który zmusza korzenie do pożądanego rozrastania się. Po drugie systemy  są idealne dla tradycyjnych koszy aeroponicznych (Aeroponic-Racks) i ich wyposażenia, naczynia pasują również do koszy produkowanych choćby przez firmę Glow Tool. Ten drezdeński producent dostarcza również idealne nakładki na spryskiwacze, dzięki czemu w oka mgnieniu można zbudować wspaniały aeroponiczny system „mgiełki” na bazie 19-donicowego systemu Aero Grow.

Zaletą 19-donicowego systemu Aero Grow jest również umożliwienie łacnego i czystego przesadzania. System ten oferuje większe strefy korzeni niż zwykłe donice i praktyczną komorę korzeniową, która ułatwia kontrolę tego.

Prawidłowa instalacja powinna zagwarantować, że we wnętrzu donicy nie pojawią się algi oraz nie wystąpią żadne choroby korzeni, jak również nie zagnieżdżą się chwasty.  Użycie wytrzymałego, odpornego na promienie UV oraz przeźroczystego tworzywa, którym w przypadku wersji „eko” jest Aroblend V3, oraz krótkie drogi transportu sprawiają, że system Aero Gro 19 firmy Aeroponik Systems może przez wiele lat być kolebką dla wielu pokoleń dorodnych roślin.

Wszystkie informacje na temat systemów można znaleźć na stronie producenta aeroponik.de oraz u dobrych lokalnych sprzedawców lub sprawdź na DomowaUprawa.pl    

 

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version