Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

Te szczepy wybrałem do Sea of Green

Nie ma drugiej rośliny, która byłaby tak zróżnicowana jak konopie. Podczas gdy przed 20 laty dało się jeszcze ogarnąć ilość firm dostarczających nasiona, dziś mamy do czynienia z około 10 000 odmian.

Czasem nie wiadomo, od czego zacząć. Dlatego znów wybrałem się na poszukiwanie znających się na rzeczy growerów, który pomogliby mi w kłopocie. Rolnik, którego dziś wam przedstawię, pragnie pozostać anonimowy. I oczywiście szanujemy jego życzenie.

Ogród w pokoju

Pan X oświetla ok 1,5m2 przy pomocy 600W lampy. Aby zaoszczędzić miejsca, w jego pomieszczeniu stoi obok siebie 25 roślin w prostokątnych 11-litrowych doniczkach. Metoda ta znana jest również jako Sea of Green (SOG). Przy zastosowaniu tej techniki możliwie dużo roślin stawiane jest na oświetlonej powierzchni. Średnio 25 roślin na 1,5m2. Słyszałem jednak nawet o 40-50 roślinach na takiej powierzchni. Rośliny te są najczęściej szczepkami, sadzonymi w 4-6 litrowych doniczkach. Z powodu dużej liczebności roślin wzrost przy uprawie SOG jest zawsze krótszy niż przy zastosowaniu innych metod i dlatego niezmiernie wydajny. Pan X jest bardzo zadowolony ze swoich 25 roślin. Uważa, że kiedy doniczki są zbyt małe, trzeba regularnie płukać rośliny, aby zapobiec przesoleniu. Stosując doniczki o pojemności 11 litrów można zaoszczędzić sobie tej pracy aż do końca.
Pan X podlewa swoje 25 dziewczynek co dwa dni około pół litrem wody. Ważne dla niego jest, aby wartość pH była zawsze poniżej 6. Jeśli chodzi o nawożenie już od jakiegoś czasu stosuje nawozy Canna. Szczególnie podoba mu się, że Canna oferuje również poszczególne substancje odżywcze w serii mono. Gdyż szczególnie w przypadku niedoborów ważne jest, aby traktować je indywidualnie. W fazie wzrostu pan X stosuje Canna Terra Vega, zaś w fazie kwitnienia Canna Terra Flores. Ponadto od dnia 18 podaje fosfor i potas jako osobne substancje odżywcze. Fosfor i potas są szczególnie ważne w fazie kwitnienia, ponieważ wpływają na wzrost kwiatów. Wszystkie nawozy podaje zgodnie z zaleceniami producenta i taki system zdaje u niego egzamin.

Odmiany

Dla niektórych jednak jeszcze bardziej interesujące od samego ogrodu są hodowane przez niego odmiany konopi. Obecnie posiada nasiona od Royal Queen Seeds oraz Pheno Finder Seeds. Obydwa banki nasion mają swoją siedzibę w Holandii. Odmiany od Royal Queen Seeds to Bubble Kush oraz Northern Light, natomiast od Pheno Finder Seeds – Lemon Bubble i Grapefruit Diesel. Bubble Kush jest krzyżówką znanej odmiany Bubble Gum oraz OG Kush. Bubble Gum została stworzona przez Serious Seeds, przy czym do Serious Seeds trafiła z USA. Pierwszą nagrodę zdobyła w 1995 roku podczas High Times cannabis Cup, dzięki czemu odmiana ta jest absolutnym hitem.

OG Kush jest również nagradzaną odmianą, szczególnie popularną w USA. Początki genetyki Kush pochodzą prawdopodobnie z Afganistanu. Z biegiem czasu OG Kush trafiło do nas i teraz cieszy się popularnością również w Europie, gdzie wygrywa wiele nagród. Grapefruit Diesel to krzyżówka NYC Diesel oraz Grapefruit. NYC Diesel jest znaną i lubianą odmianą, którą do dziś można znaleźć w coffeshopach, często też pojawia się na czarnym rynku w Berlinie czy Pradze.

NYC Diesel firmy Soma wygrał w 2001 roku Hightimes Cannabis Cup w Amsterdamie. Grapefruit dostępny jest jedynie jako sadzonka, co sprawia, że gatunek ten jest wyjątkowo ekskluzywny. Pheno Finder Seeds oferuje szczególnie ciekawą genetykę, ponieważ  hodowcy pochodzą z USA, Hiszpanii oraz z Holandii. Stąd też u Pheno Finder można znaleźć dużo ciekawej genetyki amerykańskiej, jak również Sunset Sherbet, który aktualnie jest cieszy się dużą sławą w USA. Na szczęście dla was mogłem trochę lepiej przyjrzeć się odmianą Grapefruit Diesel oraz Bubble Kush.   

Bubble Kush       

Test

Grapefruit Diesel jest hybrydą, w której dominuje Indica, która kwitnie mniej więcej  8 tygodni. Odmiana ta jest szczególnie godna polecenia dla fanów Diesla. Jej zapach jest słodko-kwaśny, limonka połączona z grejpfrutem. Grejpfrut jest jednakże bardziej słodki niż gorzki. Można jednak wyraźnie rozpoznać genetykę Diesla. Podczas palenia można wyraźnie wyczuć geny odmiany Diesel. Smak jest pełny dojrzałych cytryn i grejpfrutów, pozostaje w ustach na długo. Grapefruit Diesel często jest pomocny w przypadku dolegliwości bólowych i przynosi ulgę w przypadku skurczy. Lista chorób, na które mogą pomóc konopie, jest długa. Szczepy z przewagą genów Indica mają silniejsze działanie na organizm, co związane jest z występowaniem w nich specjalnych terpenów - mircen i pinen, lecz również  limonen.

Bubble Kush to w 80% Indica. Czas kwitnienia wynosi podobnie jak Disel, ok 8-9 tygodni. Tutaj aromaty są raczej korzenno-owocowe. Spora dawka piżma z odrobiną soczystych ziół alpejskich. W smaku bardzo wyczuwalna jest korzenność, która sprawia, że ciało od razu czuje się zrelaksowane. Odmiany Kush są cenione w medycynie ze względu na swoje silne i wszechstronne działanie. Przede wszystkim przy nudnościach oraz problemach z żołądkiem, lecz również przy dolegliwościach bólowych oraz nadciśnieniu. Każda odmiana konopi ma mnóstwo korzyści terapeutycznych, dlatego tak ważne jest, abyśmy z nich korzystali.

Artykuł ten służy tylko celom informacyjnym, konopie są w niektórych krajach zabronione.

Artykuł z #58 numeru Gazety Konopnej SPLIFF

Wszystkiego dobrego
Hans 77

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version