Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

DAWKOWANIE OLEJU KONOPNEGO DLA DZIECI I OSÓB ROZPOCZYNAJĄCYCH TERAPIĘ

Pada dużo pytań jak ustalić bezpieczną i terapeutyczną dawkę dla małoletnich pacjentów konopnych. Po wielu próbach i błędach, pozyskanych informacji z wielu niezawodnych źródeł, pacjent doradza.

Na start: 1 gram konopnego oleju powinien być zmieszany z 20o-ma gramami organicznego, tłoczonego na zimno, z pierwszego tłoczenia oleju kokosowego ( można użyć również  oleju z nasion konopi lub oliwy z oliwek).  
 
Zalecam zmieszać oleje w ten prosty sposób: Podgrzej olej kokosowy na małym ogniu (duży ogień odradzany, olej kokosowy topi się już przy 76 st Celsjusza), kiedy olej jest w stanie płynnym wciągnij go do 10cio milimetrowych strzykawek doustnych. Napełnij dwie strzykawki, co da Ci 20 gramów oleju kokosowego gotowego do użycia.  
 
Wyciśnij olej kokosowy do małego konserwowego słoika, który stoi w podgrzewanym nad małym gazem garnku z wodą. Ze strzykawki z olejem konopnym (zwykle olej konopny jest w opakowaniach strzykawek doustnych od 3,5ml do 10ml) wyciśnij 1ml do płynnego oleju kokosowego. Mieszaj przez parę chwil nad małym ogniem. Kiedy mieszanka olejów całkowicie się nasyci przybiera kolor jasnozielony. Wtedy to zachodzi połączenie kanabinoidów z tłuszczami zawartymi w oleju kokosowym.
Wypełnij czystą 10ml strzykawkę doustną mieszanką oleju konopno-kokosowego. Uzyskany roztwór zawiera proporcje 1/20g lub 0.05g lub 50mg oleju konopnego na 1 gram wymieszanego oleju kokosowego. Zasadniczo to rozcieńczenie olejku niemal pozbawia nas szans na „przedawkowanie”, przy którym mogłyby pojawić się niepożądane skutki. Przedawkowanie nie jest w żaden sposób szkodliwe lub toksyczne, jednak bardzo niemiłe dla niedoświadczonego pacjenta.
 
Kapsułka lekarska mieści około 1 grama substancji. Zalecam stosowanie 1g dwa razy dziennie; rano 1g, wieczorem również 1g. To da Nam ok.0,1g oleju konopnego dziennie. Kontynuuj takie stosowanie aż zauważysz odporność na dawkę lub masz siłę spróbować więcej leku.  Zalecam zwiększanie dawek co tydzień.
Drugiego tygodnia lub gdy czujesz się gotów zmniejsz rozcieńczenie do 1/10g, czyli połącz 1gram oleju konopnego z 10 gramami oleju kokosowego. To bezpieczne dozowanie daje nam 0,1g (100mg) oleju konopnego. W ten sposób wprowadzamy większe ilości terapeutycznych kanabinoidów do naszego systemu.  Ta dawka stosowana dwa razy dziennie zwiększy nasycenie do 0,2g (200mg) oleju konopnego dziennie! To dobra droga do stopniowego zwiększania dawki, aż do 1 grama(lub więcej) dziennie.
 
Kontynuuj zmniejszenie rozcieńczenia i zwiększaj spożycie olejku konopnego przez następne dwa tygodnie. W ciągu pierwszego miesiąca 1gram olejku konopnego spożywany dziennie, powinien być tolerowany przez organizm. Nie trzeba się ograniczać do jednego grama dziennie, jeżeli stan pacjenta jest bardzo ciężki. Wiele artykułów o leczeniu olejkiem mówią o użyciu powyżej dwóch gramów dziennie przez dłuższy okres czasu.  
Ten schemat dozowania nie musi być tylko pomocny przy młodych pacjentach, ale także również przy rozpoczynających terapię kanabinoidami dorosłych, osób starszych.  Olejek kokosowy nie jest jedynym dobrym rozpuszczalnikiem, przy braku jego dostępności polecamy: oliwę z oliwek, olej z pestek winogron, olej z nasion konopi oraz inne. Nie zalecam jednak używania olejów, które mogą pochodzić z produkcji żywności modyfikowanej genetycznie takich jak: olej sojowy, olej kukurydziany, olej rzepakowy oraz inne roślinne.
 

        Tutaj znajdziecie powody, dla których polecam olej kokosowy (ang)
        Tutaj informacje o oleju kokosowym w języku polskim.

 


Powodzenia!
Konopny tata
ŹRÓDŁO: CANNADAD’S BLOG
Tłumaczenie dla Wolne Konopie: Natalia Seweryn

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version