Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

OLEJ KONOPNY

Olej konopny uzyskujemy poprzez połączenie oleju z konopi oraz kannabinoidów, zawartych w kwiatach konopi. Ten leczniczy olej może być używany zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Działa bardzo dobrze jako antybiotyk, środek przeciwbólowy i uspokajający. Można go też użyć do wytwarzania maści, kremów, kosmetyków czy szamponu. Poprzez ekstrakcję za pomocą pary wodnej, zachowuje swój autentyczny kolor i smak nawet po przejściu przez obróbkę cieplną. Materiałem wyjściowym mogą być zarówno psychoaktywne konopie indyjskie, które zawierają duże ilości substancji THC, ale również CBD, jak i odmiany przemysłowe konopi o większej zawartości kannabinolu CBD takie jak: Białobrzeskie, Beniko, Finola.

Składniki:
150 gramów kwiatów z konopi, wcześniej rozłożonych na papierze i wysuszonych w temperaturze 100 stopni Celsjusza w piekarniku przez 15 minut,
0,5 litra oleju z nasion konopi (ew. oliwy z oliwek, oleju lnianego bądź oleju pestek winogron),
od 2 do 2,5 litra wody w garnku oraz 0,5 litra wody, która posłuży nam do przepłukania konopi.

Sprzęt:
szybkowar (im większy tym lepiej), maszynkę do wyciskania soków na wino lub mocną sokowirówkę, a w ostateczności silny materiał bawełniany lub gęste sitko, duży lejek, najlepiej  szklany z zaworem. Ma on swoje zalety ale jest dość drogi. Możemy zastąpić go np. butelką plastikową do której przymocujemy zawór, a następnie całość przytwierdzimy do stelażu np. krzesła, aby stworzyć improwizowane laboratorium, piekarnik elektryczny.

OLEJ KONOPNY Procedura wytwarzania:
1. W szybkowarze umieszczamy konopie, olej i wodę. Maksymalnie powinno nam to zająć 3/4 objętości garnka. Postawić na palniku i zaczekać aż całość zacznie wrzeć, następnie skręcić palnik na minimum i gotować przez 1 godzinę.

2. Pozostawić do ostygnięcia, otworzyć gdy jest jeszcze lekko ciepłe. Olej wymieszany z wodą przesączyć przez gęste sitko lub materiał bawełniany aby usunąć z niej drobne cząstki konopi.

3. Otrzymaną mieszaninę wlewamy do szklanego leja (ew. butelki), pozostawiamy na 30 minut aby olej oddzielił się od wody.

4. Najpierw zlewamy wodę, która ostała się na dnie leja a następnie warstwę pośrednią, która znajdowała się pomiędzy wodą  a olejem (zawiera ona drobne cząsteczki konopi), którą możemy użyć do maści i balsamów. Na samej górze ostał nam się nasz cenny olej, który najlepiej jest umieścić w butelce z ciemnego szkła a następnie pozostawić w ciemnym suchym pomieszczeniu, w temperaturze pokojowej, do wytrącenia się osadu. Osad z dna butelki może być wykorzystany podobnie jak warstwa pośrednia. Pozostała woda użyta może być jako nawóz do naszych konopi, jak również roślin doniczkowych.

Magazynowanie:
Olej możemy przechowywać w lodówce przez 4 miesiące lub w zamrażarce do roku czasu.
 
Przeznaczenie:
Olej stosowany wewnętrznie pomaga w leczeniu stanów zapalnych, zmniejsza bóle i skurcze mięśni, stawów i kości (1/4-1/2 łyżeczki do kawy). Nadaje się również do leczenia zwierząt domowych w dawce do 2ml jednorazowej aplikacji, ale uważaj, nie przesadzaj, bo twój zwierzak oprócz wyleczenia, zostanie odurzony :)

Zewnętrzne zastosowanie oleju ma bardzo szeroki zakres zarówno w celach terapeutycznych, jak również w przemyśle kosmetycznym. Można nim wzbogacić swój szampon lub olejek do masażu, ale nie powinien być stosowany w olejkach do opalania skóry. Substancja jest światłoczuła i może uszkodzić skórę pod wpływem nadmiernego słońca.
Do szamponu czy kosmetyków dodawaj do 10 % oleju (objętościowo).
Dla zwiększenia efektów terapeutycznych można użyć go do zrobienia maści konopnej.

Trim: ( z ang. przycinanie, skracanie) to nazwa dla małych, bogatych w kryształki liści, które pozostają jako odpad po przycinaniu kwiatów po zbiorach.


Włókniści:
Jest ważne aby pozbyć się nie tylko dużych liści, które zawierają minimum substancji czynnych,ale i tych małych, wyrastających bezpośrednio z kwaitostanów. Mimo że są one bogate w żywicę, nie nadają się na materiał pierwszej klasy do odparowania czy palenia. Możemy ich za to użyć do produkcji preparatów leczniczych np: maści konopnej.

Artykuł z 51 numeru Gazety Konopnej SPLIFF

(Włókniści PL)

 

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version