Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

Jak uniknąć oszustwa: Czyli kupno oleju RSO

Jak uniknąć oszustwa: Czyli kupno oleju RSO
Prawidłowo wyprodukowany olej RSO ma konsystencję gęstej, oleistej cieczy. Uzyskany kolor powinien być złocisto przeźroczysty po rozsmarowaniu na białej kartce. Substancja ta jest bardzo lepka, nie pachnie kwiatami konopi z powodu braku terpenoidów za to powinien być odczuwalny zapach benzyny lekarskiej. Po potraktowaniu zimną temperaturą olej przypomina bursztyn. W strzykawce jest złocisto czarny.

Pod poniższym linkiem, w materiale wideo Rick Simpson tłumaczy, jak powinien wyglądać prawidłowy olej RSO: https://www.youtube.com/watch?v=L-RUYe1WvzM

Inne kolory niekoniecznie muszą wskazywać na oszustwo. Dość często używa się alkoholu do ekstrakcji, a olej wytworzony dzięki takiej metodzie jest zielonkawy natomiast w strzykawce czarny. Zielony kolor to wskazówka, że w oleju znajduje się chlorofil, którego eliminuje ekstrahowanie naftą. Oleje ekstrahowane na alkoholu mają mniejsze zawartości THC, ale wyższe zawartości innych kannabinoidów, zachowują również cały profil genetyczny rośliny, między innymi substancje takie jak terpenoidy, flawonoidy. Powoduje to bardziej „uniwersalne” działanie takiej substancji w porównaniu do RSO. Powinien mieć też zapach konopi ze względu na obecność terpenoidów. Nawiasem mówiąc odpowiedni profil genetyczny danej odmiany może wydawać się kluczowym w rozwiązaniu skutecznego leczenia poszczególnych chorób kannabinoidami. W oleju nie powinny znajdować się żadne ciała, jeżeli takowe występują są to zanieczyszczenia. Mogą to być pozostałości roślin po złej filtracji, co nie jest problemem dla zdrowia, ale może to wskazywać na inne możliwie niebezpieczne substancje. Olej z takimi zawartościami może świadczyć o nie najlepiej przeprowadzonym procesie produkcji.  

Najlepiej uzyskiwać ten olej samemu, metodami chałupniczymi (PATRZ strona 4) lub laboratorium. Posadzić swoje rośliny i zebrać konopie do wytworzenia leku. Ostatecznością jest spotykanie się z ludźmi, którzy takie olej oferują. Żaden normalny, dobry człowiek nie ogłosi się w Internecie, że ma do sprzedania olej RSO, bo będzie się bał wpadki. Oszuści się nie boją, bo za oszustwo lub wymuszenie nie ma wysokich wyroków. Znane są mi transakcje sprzedaży oleju z nasion, arganowego czy nawet silnikowego. Transakcje tego typu osiągają wartości kilkunastu tysięcy złotych. Takie ogłoszenia w Internecie w komentarzach pod artykułami czy na forach to oszustwa. Pamiętajcie, aby uzyskiwać olej tylko z poleconego pewnego źródła, a niestety w Europie nie ma ich wiele. Można również zanalizować próbkę pod kątem zawartości kannabinoidów i zanieczyszczeń. W Europie istnieją laboratoria, w których można zbadać próbki oleju takie jak Foundation Canna (http://www.fundacion-canna.es) czy CannLab (http://cannlabs.com). Dostępne są również na rynku testery zawartości kannabinoidów tj. Alpha-Cat.

Znanymi ze swojego działania w sprawie dostarczania oleju z kwiatów konopi indyjskich wytwarzanego chałupniczo jest organizacja Onej.info ze Słowenii. Występują też możliwości uzyskania dobrych jakościowo próbek w Czechach, Holandii, Maroku i Hiszpanii.  

Artykuł z #56 numeru Gazety Konopnej SPLIFF

Jakub Gajewski

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version