Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

Pięć powodów dlaczego odmiany autokwitnące odniosły sukces

W ostatnich latach odmiany auto cieszyły się coraz większą popularnością, ale co dokładnie oznacza ten nowy trend na rynku?

Aby lepiej zrozumieć, co się za nim kryje, przyjrzyjmy się bliżej, czym właściwie są odmiany auto i wskażmy pięć powodów, dlaczego świat tak je pokochał.

Charakterystyczny listek Cannabis RuderalisCzym są odmiany konopi z autokwitnięciem?
Konopie „autoflowering” (samokwitnące) są niezależne od oświetlenia, jeśli chodzi o przejście z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia – zamiast tego po prostu zaczyna kwitnąć z wiekiem. Udało się to osiągnąć poprzez krzyżówkę z roślinami Cannabis Ruderalis.

Rośliny Cannabis Ruderalis rosnąc zwykle w chłodniejszych regionach świata, w których światło dzienne niekoniecznie występują w tradycyjnym cyklu dnia i nocy – jak np. na północy Rosji i Chin. By sobie z tym poradzić, roślina Cannabis Ruderalis rozwinęła się tak, że rozpoczyna kwitnienie w pewnym wieku zamiast dostosowywać się do oświetlenia. Powodem, dla którego mało mówi się o Cannabis Ruderalis, jest fakt, że jest raczej mała i słaba oraz zawiera niewielką ilość kannabinoidów – stąd też jest raczej mało atrakcyjna z punktu widzenia uprawy. Jednak jej cecha samokwitnienia jest sama w sobie bardzo atrakcyjna i dlatego każdy breeder ma teraz w swojej ofercie odmiany skrzyżowane z odmianą Cannabis Ruderalis. Pierwszą odmianą dostępną w seedbankach był lowryder, stworzony przez dr Kusha z Dinafem.

Eksperymenty te zaczęły się dość niepewnie, jednak obecnie święci coraz większe triumfy, gdyż większość nowych rodzajów krzaków autokwitnących zachowało potencjał i moc, a jedynie przejęło umiejętność samozakwitania od rodzaju Ruderalis. Faktycznie hodowcy informują o otrzymaniu samozakwitającej krzyżówki zawierającej znacznie ponad 25% THC (np. Bubba kush z Dinafem), jak również o takich, które zawierają dużo CBD – dzięki czemu są użyteczną opcją dla pacjentów. Jednak odmiany auto to nie to samo co tradycyjne konopie. Mają gorszy smak, profil kanabinoli i poszczególne odmiany są do siebie podobne pod względem hayu np. Auto WhiteWidow będzie bardzo podobne do np. Auto Amnesi. Po każdym z tych dwóch jointów będziesz mocno ujarany ale jednak za każdym razem podobnie. Przy tradycyjnej White Widow i Amnesi nigdy nie będzie takiego samego hayu, to są diametralnie różne rośliny z zupełnie inna zawartością kanabinoli.

Pięć powodów, dlaczego konopie autoflowering są tak lubiane:

1. Konopie autokwitnące szybko rosną
Konopie autoflowering mają krótką żywotność, przy czym niektóre rodzaje potrzebują mniej niż 10 tygodni na rozwój od nasiona do zbiorów, a mimo to dostarczają rozsądnej ilości materiału. Niektóre mają nawet cykl o długości 7 tygodni. Oznacza to, że nie ma lepszej alternatywy, niż sięgnąć po konopie auto, jeśli chce się zebrać zbiory jak najszybciej.

2. Kilka zbiorów w jednym sezonie
Dzięki swojemu krótkiemu okresowi życia od nasiona do zbiorów można hodować kilka rzutów odmian auto w ciągu jednego sezonu.

3. Są doskonałe do potajemnej uprawy
Kolejną ważną zaletą wynikającą z krótkiej żywotności jest to, że rośliny autokwitnące można w bardzo prosty sposób okiełznać, jeśli chodzi o ich wzrost na wysokość i na szerokość. Zwiększa to ich wartość jeśli chodzi o bezpieczną hodowlę nierzucającą się w oczy.Pięć powodów dlaczego odmiany autokwitnące odniosły sukces

4. Rodzaje auto kwitnące mają wysoką tolerancję na zimno
Dobrze radzą sobie z zimnym otoczeniem, w którym mniej jest ciepłych godzin słonecznych. Perfekcyjne do hodowli poza sezonem.

5. Nie ma potrzeby oddzielania faz wegetatywnych i faz kwitnienia
Ponieważ nie trzeba przejmować się dostarczeniem roślinie odpowiedniej ilości światła, podczas hodowli można trzymać wszystkie rośliny w pomieszczeniu w takim samym oświetleniu, zaś dzięki genetyce Ruderalis konopie autoflowering można uprawiać w na dworze również tam, gdzie dni są bardzo krótkie.

Zakup nasion konopi autoflowering
Nasiona konopi autoflowering można dostać w wielu  sklepie, lecz podobnie jak w przypadku innych rzeczy związanych z konopią może być to trochę ryzykowne. Istnieje jednak szereg renomowanych sprzedawców internetowych, którzy używają dyskretnych opakowań i mają duży wybór różnych rodzajów. Taka opcja jest na pewno o wiele bezpieczniejsza. Warto odwiedzić sklep Sensimilla.pl, gdyż ma on już od dłuższego czasu bardzo dobrą opinię na rynku i oferuje ogromny  wybór produktów. Można także kupić bezpośrednio od  renomowanych producentów, hiszpańskiego Dina Fem lub holenderskiego Sensi Seeds.

Tak czy tak, rodzaje konopi autokwitnącej w dużym tempie zyskują na popularności, a biorąc pod uwagę wymienione wyżej zalety nietrudno zrozumieć, dlaczego wszystkim, którzy mają ochotę zabrać się za bezproblemową hodowlę, polecamy wypróbować tę genetyczną nowinkę.

Artykuł z #55 numeru Gazety Konopnej SPLIFF


HAJO & Godrik

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version